Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vivisekce

Pojem vivisekce je velmi známý. Stále je však mnoho lidí, kteří netuší, co si pod tímto slovem představit a nevědí, proč proti vivisekci bojují ochránci a ochránkyně zvířat. Zde je proto stručné vysvětlení tohoto pojmu a také objasnění stanovisek bojovníků a bojovnic za práva zvířat.

+

Slovo vivisekce pochází z dvou latinských slov "vivo" a "sectio" ("živé" a "řezat") můžeme ho tedy přeložit jako "řezat za živa". Teď už je i neznalým možná jasnější o co jde.

Ano, jde o pokusy na zvířatech, které jsou nelidské a kruté. Nejen, že "pokusná" zvířata jsou chována ve zcela nevhodných podmínkách, které jim téměř neumožňují vykonávat ani ty nezákladnější potřeby. Jsou také velmi krutým způsobem využívána pro pokusy s nejrůznějšími nemocemi a chemikáliemi. Zvířata jsou přivazována nebo paralyzována tak, aby jim byl znemožněn pohyb a aby se nemohla bránit, následně jsou do nich vpraveny zkoumané látky. Poté jsou vystavena, bez jakýchkoli utišujících prostředků, velkým bolestem a výzkumníci pozorují změny způsobené chemikálií na živé tkáni. Po pokusu jsou zvířata zpravidla zabita.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sadizmus

(Helena, 30. 4. 2012 16:25)

Domnívám se, že všichni "výzkumníci", kteří jsou schopni bezúčelně způsobovat utrpení a bolest živým tvorům (ať zvířatům nebo lidem), jsou k těmto činům vedeni SADIZMEM. A je jedno jestli své činy schovávají za vědeckou roušku a jsou otitulování před i za jménem. Všichni by se měli podrobit psycholéčení, protože jsou NEBEZPEČNÍ. Postavme se jim, snažím se nekupovat žádné "protestované" výrobky. Seznamy testujících výrobců možné najít na internetu (pozor někteří se s testy schovávají a nehlásí se k nim). U "vědců", výsledky medicínských pokusů jsou tak minimální (veřejně dohledatelné), že nelze omluvit způsobovanou bolest. tam nám zatím nezbývá než si na ně dávat pozor (JSOU VŠEHO SCHOPNI) a veřejně jimi pohrdat. Vzhledem k tomu, jak pomalu postupuje a s jakými obstrukcemi postupujeme k zákonné pomoci nebohým zvířatům, ani se nedivím činnosti ekoteroristů.

zastavme týrání

(elča, 16. 4. 2012 19:28)

to je hrozné. Nechápu takové lidi jak toto můžou udělat

fff

(klára, 26. 9. 2009 18:05)

co je na tom prvním obrázku?!?

Odpověď na fff

(Odpověď ne fff, 2. 5. 2011 13:34)

ne tom 1.obrázku jsou zohavené hlavičky mrtvích kočiček....chuděrky...určitě na 100% souhlasím s článkem ,,zastavme to" a proto přidávám internetové stránky,které tomu mohou pomoci-STOP týrání zvířat!!!
: http://pomahamezviratkum.blog.cz/
: http://protityrani.blogspot.com/
ne tidlech stránkách najdete taky mnohem víc odkazů na stránky,které jsou také proti týrání zvířat...oni si to přece nezaslouží...co nám kdy udělali...nám lidem...že jsme tak bezcitní parchanti...

určitě ne 100% souhlasím-jsem proti týrání zvířat!!!

(hanka k., 2. 5. 2011 13:31)

určitě ne 100% souhlasím s článkem ,,zastavme to" a proto přidávám internetové stránky,které tomu mohou pomoci-STOP týrání zvířat!!!
: http://pomahamezviratkum.blog.cz/
: http://protityrani.blogspot.com/
ne tidlech stránkách najdete taky mnohem víc odkazů na stránky,které jsou také proti týrání zvířat...oni si to přece nezaslouží...co nám kdy udělali...nám lidem...že jsme tak bezcitní parchanti...

zastavme to

(kačka, 16. 10. 2009 19:50)

je to hrozný..proč to všechno?tenhle svět je plný násilí a zabíjení,ovšem není to týrání lidí ale zvířat-oni si zaslouží mít lepší život než spusta lidí..oni nikdy nezklamou